Aktualności

Wysłuchajmy młodych uciekinierów!

Fundacja ITAKA wraz z zagranicznymi partnerami rusza z kampanią, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy nastolatków uciekających z domów. Rodzice i nauczyciele mogą patrzeć na problem ucieczek stereotypowo. Często słyszymy o potrzebie twardej polityki wobec nastolatków. My chcemy zaproponować inne podejście. Zależy nam na zrozumieniu, dlaczego tak naprawdę nastolatki uciekają. Chcemy wysłuchać i poznać samych uciekinierów, których głos nie był do tej pory wystarczająco wyraźnie słyszany.

Przekaż 1% na działalność Fundacji ITAKA

Od 2009 r. Fundacja Itaka prowadzi Telefon w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka 1 1 6 0 0 0 . Nasz telefon jest skierowany do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko. Mogą także dzwonić zaginione dzieci oraz wszystkie osoby, które mogą pomóc w ich odnalezieniu.

21 marca Dzień Wagarowicza...ucieczka to nie wycieczka!

Tradycyjnie, pierwszego dnia wiosny, Fundacja ITAKA zwraca uwagę na problem ucieczek nastolatków. Według danych policji, każdego roku, z domu ucieka kilka tysięcy nastolatków. Większość z nich odnajduje się w przeciągu kilku dni, ale bywa też tak, że młodzi ludzie znikają na całe tygodnie, miesiące a nawet lata. To, co w przypadku pierwszego dnia wiosny bywa zabawą, może łatwo przekształcić się w bardzo groźną i niebezpieczną sytuację.

Wyniki konkursu filmowego 'Ucieczka to nie rozwiązanie

Jury konkursu wybrało 3 najlepsze filmy, przesłane do Fundacji ITAKA w ramach konkursu "Ucieczka to nie rozwiązanie".

Konkurs filmowy dla uczniów szkół policyjnych 2017 - Ucieczka to nie rozwiązanie!

Zadaniem uczestników Konkursu jest nagranie, dowolną metodą i dowolnym sprzętem, filmu propagującego inne niż ucieczka sposoby radzenia sobie z problemami. Dla autorów trzech najlepszych prac przewidziane są nagrody o wartości: I miejsce - 300 złotych Dwie nagrody dodatkowe - 150 złotych Forma pracy konkursowej: Film nagrany w dowolnej technologii Czas trwania filmu: maksymalnie 60 sekund